Bota

Tërmeti i fuqishëm godet shtetin fqinj


               Publikuar në : 19:20 - 17/01/20 M S

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë.

Sipas asaj që raporton ESMC, lëkundjet janë regjistruar në detin Jon, 9 km nga Lithakia dhe 253 km nga kryqyteti Athinë.

Thellësia e tërmetit ka qenë 10 km, ndërsa ende nuk ka informacione për të lënduar apo dëme në banesa.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT