Tërmeti i fortë godet Greqinë

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Greqinë pak minuta më parë, raporton EMSC.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.5 të shkallës rihter, dhe ka qenë me epidendër 31 km në verilindje të qytetit Patras.

Deri tani nuk janë raportuar për dëme materiale apo lëndime në njerëz, ndërkohë që lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet afër Aigios.