E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Tërmet! Reagimi i këtyre të rinjve në Durrës po bën xhiron e rrjetit (VIDEO)

51 viktima shkaktoi tërmeti me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter në Durrës, Thumanë dhe Lezhë. Lëkundjet e forta sizmike kanë ngjallur panik tek shqiptarët.

Një ndër pasojat më të rënda që la tërmeti i 26 nëntorit është edhe trauma psikologjike.

Kjo u vërtetua edhe nga tërmeti i së martës, ku Durrësi dhe Tirana u tronditën nga një tjetër lëkundje.

Në morinë e shumë videove qarkullon në rrjet edhe kjo. Reagimi i këtyre të rinjve në Durrës po bën xhiron e rrjetit, sapo ndjejnë lëkundjet e tërmetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...