E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Tërmet në Shqipëri

Së fundmi një tërmet ka lëkundur Shqipërinë.

Përkatësisht, epiqendra e tërmetit ishte në qarkun e Fierit, ndërsa magnituda ishte 4.3 ballë e shkallës Rihter.

Thellësia e tij ishte 10 km.

Tërmeti është ndjerë edhe në zonat përreth, ndërkohë fatmirësisht nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Rikujtojmë se vendi ynë është lëkundur herë pas here nga tërmetet, ndërsa më i fortë ishte ai i 26 nëntorit i cili mori dhjetëra jetë njerëzish.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...

Dy vëllezërve nga Mirdita u sekuestrohen 5 mln euro pasuri e paligjshme (Emrat)

Një aksion i madh policor ka ndodhur së fundmi në Tiranë, motivi i të cilit është sekuestrimi i pasurive që janë vënë në mënyrë...

Kush janë liderët më të pasur botërorë të të gjitha kohërave

Pagat zyrtare për udhëheqësit botërorë variojnë nga ato modeste, deri tek ato jashtëzakonisht të larta. Por shumë udhëheqës të dikurshëm dhe aktuale mburren me...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...