E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Tërhiqet Trump: Zgjedhjet u vodhën, por duhet të shkojmë në shtëpi

Presidenti në detyrë i SHBA-ve, Donald Trump ka reaguar menjëherë pasi Joe Biden bëri thirrje për heqje dorë nga dhuna.

Përmes një video-mesazhi në rrjetin social, Twitter, Trump u kërkoi protestuesve që të shkonin në shtëpi, edhe pse ishin të lënduar për vjedhjen e zgjedhjeve presidenciale.

”E di që jeni të lënduar, na u vodhën zgjedhjet dhe të gjithë e dinës sidomos pala tjetër. Por, ju duhet të shkoni në shtëpi tani, duhet të kemi paqe. Duhet të respektojmë njerëzit tanë, nuk duam të lëndohet askush, është një periudhë e vështirë.  Është një kohë e vështirë që nuk ka qënë më përpara kështu. Ishin zgjedhje të manipuluara por nuk mund të pranojmë që të lëndohen njerëz. Duhet të kemi paqe, kështu që shkoni në shtëpi. Ne ju duam! Jeni shumë special E di se si ndiheni, por shkoni në shtëpi dhe shkoni në paqe.”, shprehet Trump.

Mbështetësit e Trump vërshuan në godinën e Kongresit dhe ndërprenë procesin e certifikimit të Joe Biden si President. Mes tensioneve pati të lënduar, madje një grua u qëllua me armë zjarri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...