E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Tentoi t’i ikte policisë, pranga shqiptarit me mbi 140 kg drogë

Një 30 vjeçar me origjinë shqiptare është arrestuar nga policia italiane në Torrevecchia, pasi iu gjetën 100 kg hashash, 40 kg marijuanë dhe 3 kg kokainë.

Hetuesit gjatë vëzhgimeve në terren vunë re shqiptarin, duke u përpjekur të fshihte diçka në skuterin e tij.

Sipas “Ilmessaggero”, shqiptari në momentin që pikasi policinë, u përpoq të ikte me shpejtësi dhe pas një ndjekje të shkurtër, u ndalua. Gjatë kërkimit të movonshëm, i gjetën në çantën e shpinës 6 kg hashash dhe disa grumbuj çelësash.

Më pas, policia ka identifikuar një kuti afër banesës ku ishte parë së fundmi shqiptari, duke gjetur sasinë e madhe të drogës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD/ Voton i fundit nga kandidatët Agron Shehaj, ja fjala e tij për median

I fundit në rradhë nga kandidatët për kreun e Partisë Demokratike që votuan sot ishte Agron Shehaj. Në fjalën e tij pas hedhjes së...

Izrael/ Betohet sot qeveria e re, Netanyahu ‘zbret’ pas 12 vitesh nga pushteti

Në Izrael pritet të betohet sot një qeveri të re e cila do ta dërgojë Kryeministrin Benjamin Netanyahu në opozitë pas një 12 vjeçari...

Rritja e vdekshmërisë foshnjore, ogur zi

Blerina Hoxha/ Monitor Përpjekjet e tre dekadave në uljen e vdekshmërisë foshnjore u përmbysën vitet fundit, kur numri fataliteteve nën 1 vjeç arriti në vitin...

Vdekja e 44 vjeçarit në Velipojë, dhjetra pushues nga Kosova në protestë

Mungesa e mjekëve dhe e vrojtuesve në plazhe ka nxjerrë në protestë dhjetra pushues nga Kosova. Protesta ka ardhur 24 orë pasi në plazhin...

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...