E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Tentoi të hapte dyert e blinduara, Noka tregon skenarin e 8 janarit

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka, e ka cilësuar si të turpshme dhe të neverishme aktin e kyçjes së dyerve të PD-së. Disa anëtarë të Komisionit të Rithemelimit të PD-së kanë mbërritur në selinë blu, pas përfundimit të afatit që i kishin vendosur kryedemokratit Lulzim Basha për të liruar zyrën. Flamur Noka, Luçiano Boçi, Tritan Shehu, Luan Baçi dhe të tjerë i kanë provuar të gjithë dyert për të hyrë në seli, por ato kanë qenë të kyçura. Më herët, dera kryesore nuk u hap as për nënkryetaren Jorida Tabaku.

“Ajo që po konstatojmë me dhimbje është se shtëpisë së lirisë, PD-së, sot duhet të ishte një ambient ku të gumëzhinte, ambient festiv ku të mblidheshin gjithë demokratët. Për fat të keq, Edi Rama e ka kthyer me pengun e tij në një alkatrazë të kohëve moderne. I patë vetë gjithçka e mbyllur, të gjitha dyert e mbyllura. Gjithçka e blinduar, a thua se e ka kthyer PD-në në një burg të sigurisë së lartë. Kjo e turpshme, e neveritshme.

Pengu i Ramës mund të rrijë i vetëburgosur ose Rama ia ka krijuar kushtet e një burgu të sigurisë së lartë për ta vetëburgosur pengun e tij, si mënrya më e mirë që ai të zgjasë ditët e pushtetit”, tha Noka.

Flamur Noka: Data 8 do jetë një ditë që demokratët do marrin frymë lirisht, jo nga qelitë e alkatrazit por nga shtëpia e lirisë. Në mënyrën më paqësore në datën 8 demokratët nga alkatraz do e kthejnë në shtëpi lirie këtë seli.

Si do e nxirrni nga zyra kur jane te blinduara?

Flamur Noka: Mendoni se në demokraci blindi është zgjidhje? E dini kush është zgjidhja në demokraci? Vota e shumica, është mjeran ai që mendon se fshihet duke u vetëburgosur me ndihmën e Ramës.

Lexo edhe :   Shtatzëna shikon gra me barrë
Lexo edhe :   “Qelbësirë, kam bo burg për ty”, makina e Bashës qëllohet me vezë

A po shkohet drejt një përplasje?

Flamur Noka: Unë nuk shoh gjëkundi përplasje. Një njeri i vetëm s’mund të ketë përplasje me gjithë demokratët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...