E premte, 28 Janar, 2022
9.5 C
Tirana

Tensionohet situata brenda PD/Berisha njofton protestë kombëtare, zbulohet data

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar protestë kombëtare në datën 8 janar para selisë së PD-së. Në njoftimin e shpërndarë për media, Berisha ka bërë me dije se protesta do të mbahet të shtunën në orën 12:00.

Njoftimi për protestë nga ana e Berishës për mbështetësit e tij vjen një ditë pasi Basha ndryshoi selinë blu, duke veshur me logo dhe flamuj të partisë dyert dhe dritaret e godinës.

Godina e PD është bërë me dyer të blinduara dhe me kangjella hekuri në pjesën e brendshme. Ish-kryeministri Berisha dhe Komisioni për Rithemelimin e PD-së i kishin lënë afat deri në datën 5 janar Bashës, që të lironte paqësisht zyrën e tij.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fakte të panjohura mbi shkencëtarët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ju ndoshta mund t’i njihni emrat e këtyre figurave historike të shkencës, si dhe zbulimet e tyre më të famshme. Por ndoshta mund të...

Pas acarit, rikthehen reshjet e shiut. Si do të jetë moti për këtë fundjavë

Reshjet e shiut pritet të jenë prezente që në orët e para të 24-orëshit të ditës së shtunë, në pjesën më të madhe të...

Shp*rthimi në banesën e Dukës, 34-vjeçari i arrestuar me shenja dj*gie në dorë

34-vjeçari i arrestuar për vendosjen e tritolit në banesën e kreut të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, rezulton me shenja djegie në dorë....

Pa të dashurën me shokun e tij, detaje nga sherri me th*ka në Berat

Detaje të reja janë hedhur në dritë sa i takon sherrit me thika në Berat, ku dy persona përfunduan me plagë të shumta në...

Faza e fundit e konfliktit dhe fati i “Foltores”

Nga: Ergys Mërtiri Pas muajsh tensione që degjeneruan deri në konfrontim fizik, përplasja Basha-Berisha po fillon të zbehet, ndërsa revolucioni i organizuar nga foltorja shkon...