E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Temperaturat për sot do të shënojnë -2 gradë celsius

Dita e sotme do të karakterizohet me temperatura të ulëta. Deri pasdite situata meteorologjike në vendin tonë vijon me kthjellime, por ngrica sidomos në gjysmën lindore të Shqipërisë. Parashikohet që këto kushte atmosferike të na shoqërojnë gjatë mbrëmjes dhe deri mëngjesin pasardhës. Edhe pse herë pas here do ketë kalime vranësirash të lehta.

Temperaturat e ajrit rriten sërish në vlerat minimale dhe maksimale, duke luhatur ekstremitet ditore nga -2°C deri në 18 °C. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h Jugor duke gjeneruar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...