Temperatura të ulëta dhe reshje shiu në të gjithë vendin

Vranësirat e dendura dhe reshjet e shiut do të vijojnë edhe këtë të enjte në pjesën më të madhe të vendit.

Zonat malore do të përfshihen nga reshje dëbore në zonat malore, të cilat do mbizotërojnë motin në Shqipëri gjatë paradites.

Herë pas here reshjet behën mesatare. Edhe nata vijon në të njëjtat kushte të motit.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -4°C deri në 10°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor, duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.