E enjte, 5 Gusht, 2021
21.5 C
Tirana

“Teksti më skandaloz në historinë e Festivalit”/ Spahiu ‘sulmon’ Elvana Gjatën

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka komentuar me nota të ashpra këngën e prezantuar nga Elvana Gjata në Festivalin e Këngës.

Përmes një postimi në Facebook, Spahiu thotë se teksti i këngës “Me tana” është pa kuptim dhe jo logjik. Ai shkon edhe më tej duke e cilësuar tekstin e kësaj kënge si më skandalozin në historinë e Festivalit të Këngës.

Postimi i plotë:

Lexoni tekstin më pa kuptim, më jo logjik dhe më skandaloz të historisë festivaleve të këngës së Elvana Gjatës, shkruar nga vetë ajo.

Ti kam fal ty me tana
Me tana o me tana
Dashni me fal
O kush ka me ma nal?

A ma thua edhe sa
Duhet të pres ty me të pa
Ta di, dua ta di dhe sa

Kohën ndale ndale
Të shkoj ngadale ndale
O më ngadale ndale
Na na na na na
………………………………..

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...