E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Teknologjia në zgjedhjet e 25 prillit, KQZ letër 8 partive politike (Foto)

Kreu i Komiisonit Qendror të Zgjedhjeve, (KQZ), Ilirjan Celibashi u ka dërguar një letër partive politike lidhur me teknologjinë në zgjedhje.

Celibashi thekson se duhet të eksperimentohet me pajisje teknologjike për të mbuluar procedura të procesit zgjedhor.

Po ashtu, bëhet me dije se KQZ-ja do të angazhojë konsulencë të huaj dhe do të prokurohet sistemi i teknologjisë së informacionit përmes projekteve pilot.

Këto pajisje do të implementohen në jo më shumë se në 20% të zgjedhësve.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...