E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Të veshur si policë, grabitësit marrin 750 kg flori me vlerë 40 mln dollarë në aeroport

Një bandë grabitësish të armatosur ka realizuar një grabitje spektakolare në aeroportin ndërkombëtar të Guarulhos, në San Paolo të Brazilit.

Grabitësit kanë mundur të marrin prej andej 750 kg ar me vlerë 40 milion dollarë amerikan dhe metale të tjera të çmuara.

Sipas autoriteteve braziliane, banda e grabitësve kishte marrë peng dhe sekuestruar për 12 orë me radhë 8 anëtarë të familjes së një funksioni të aeroportit, mes të cilëve katër ishin minorenë. Banda hyri në aeroport nga dy pika kontrolli ku hynte vetëm policia federale braziliane.

Siç shihet në videon e publikuar, autorët e dyshuar erdhën në aeroportin e Guarulhos me një automjet policie. Pas grabitjes, është gjetur e braktisur rreth 20 km larg aeroportit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krujë/ 700 të helmuar në Krujë, fekale dhe urinë bagëtish në ujin e pijshëm

Ka shkuar në mbi 700 numri i qytetarëve të helmuar në Krujë, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Situata vijon të mbetet kritike, ndërsa...

Debate në Kuvend/Rushaj: Të diskutojmë për Krujën, Balla: Jo debate kafenesh

Helmimi i qytetarëve në Krujë është kthyer në një "mollë sherri" mes kreut të grupit parlamentar të PD-së, Alfred Rushaj dhe kreut të grupit...

Naftëtarët e Ballshit mblidhen para uzinës: Të opozitës vinë vetëm për votat

Naftëtarët e Ballshit janë mbledhur paraditen e sotme para uzinës në një tubim, pasi ende nuk ka një vendim se çfarë do të bëhet...

Pse askush në PD nuk po gëzon për “kandidaturën” e Sali Berishës?

Nga: Mero Baze Sali Berisha shpalli për herë të tretë kandidaturën e tij për të qenë në krye të Partisë Demokratike. Herën e parë më...

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....