E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

Të shtënat në Vlorë/ Zbulohet kush janë personat e plagosur

Njëri prej personave të plagosur këtë mbrëmje me armë zjarri, në qytetin e Vlorës, rezulton emër i njohur për drejtësinë shqiptare.

Bëhet fjalë për 36-vjeçarin Nikollaq Çepaj (Taullaraj), i cili është plagosur vetëm pak ditë pasi ka dalë nga burgu.

Raportohet se Nikollaq Çepaj ishte arrestuar në qershor të vitit 2018-të, pasi akuzohej si autori i plagosjes me armë zjarri të shtetasit Eraldo Lazaj, brenda një lokali, në lagjen “Pavarësia”, të qytetit bregdetar.

Ndërkohë, këtë mbrëmje ai u plagos së bashku me kunatin e tij, Ronald Çepaj.

Nikollaq Çepaj ishte i martuar me motrën e Rolandit dhe çuditërisht kishte marrë mbiemrin e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...