E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Të shtëna me armë zjarri në Vlorë, një i plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një person. Të shtënat me armë zjarri kanë ndodhur pranë një lavazhi, ku dhe është gjetur një gëzhojë.

Aktualisht policia e cila ndodhet në vendngjarje, ka shoqëruar tre persona. Nga këta persona, dy prej tyre janë punonjës të lavazhit.

Burimet paraprake, ende jo zyrtare, njoftojnë se personi i plagosur ka marrë një plumb në qafë.

I plagosuri është transportuar në spitalin e Vlorës, për të marrë ndihmën e duhur shëndetësore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...