E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Të shtëna me armë në Elbasan, pranga 45-vjeçarit

Të shtëna me armë zjarri kanë tronditur qytetin e Elbasanit. Burimet paraprake, ende jo zyrtare njoftojnë se të shtënat me armë kanë ardhur si pasojë e një sherri në një familje, ku ka rënë në pranga autori.

I arrestuari është Arjan Ruvina. 45-vjeçari ka qëlluar tre herë në ajër.

Pas marrjes së njoftimit për ngjarjen, policia zbarkoi në lagjen “Kongresi i Elbasanit”, duke prangosur edhe personin që qëlloi në ajër.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Elbasan: Pas konfliktit me familjarët, djali i vendos flakën shtëpisë

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...