E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

“Të rrethuar nga policia”/Banorët ndihen të kërcënuar, Basha niset tek Unaza e Re (video)

Vijon protesta e banorëve të Astirit për të mbrojtur banesat e tyre nga shembja, për shkak të vijimit të punimeve për zbatimin e projektit të Unazës së Madhe.

Mbrëmjen e sotme, kjo protestë ka zgjatur më shumë se zakonisht, pasi aty janë shfaqur forcat e policisë, ndërkaq banorët u kanë bërë thirrje edhe ambasadorëve të huaj që të dalin përkrah tyre pasi ndihen të kërcënuar.

Në protestë ka shkuar dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i cili bën fajtor qeverinë për terrorin që po i shkakton qytetarëve.

Ndërkohë, ish-deputeti demokrat Klevis Balliu shkruan në rrjetet sociale se Policia po përgatitet për dhunë kundër banorëve të Unazës së Re.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...