E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Të dhëna të frikshme, shtetet dhe numri i të prekurve nga virusi misterioz kinez

Koronavirusi kinez po përhapet me shpejtësi marramendese. Ditën e sotme, raportohet se numri i viktimave ka arritur në 106, teksa janë prekur edhe 4000 të tjerë. Vetëm brenda 12 orëve janë shtuar 25 viktima, çka është tregues i qartë për shkallën e agresivitetit.

CNN ka publikuar të dhëna të plota për numrin e të prekuruve dhe viktimat sipas shteteve deri në mëngjesin e sotëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...

I gjithë rrjeti kundër Beatrix, reagon nëna e këngëtares

Beatrix Ramosaj me Donald Veshajn pranuan publikisht se kishin pëlqim për njëri-tjetrin dhe mbrëmë dhanë edhe puthjen e parë. Por pas kësaj puthje, i...

Durrës/Xhaxhai 50-vjeçar në një lidhje dashurie me mbesën 27-vjeçare

Një personazh që njihet në Durrës, 50-vjeç, është vënë në pranga pas denoncimit nga mbesa e tij, sepse ai nuk pranonte që ti jepnin...

Çudit Sazan Guri: Kam puthur plaka qëllimisht dhe nuk jam infektuar

Në një kohë kur shqetësimi është rritur pas shtimit të rasteve me variantin Omicron, ambientalisti Sazan Guri është shprehur kundër masave anti-covid. Ai e...