E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

Të akuzuar për vrasjen makabre të Eglantinës, i ati shfaqet i qeshur në gjykatë

Sot pritet të jepet masa e sigurisë për babë e bir që akuzohen për organizimin dhe vrasjen e Eglantina Bucit, në vitin 2012.

Faik dhe Shkëlzen Buci, at e bir, akuzohen se kanë vrarë Eglantina Bucin, 8 vite më parë pasi nuk pranonin lidhjen e saj me një djalë në kryeqytet.

Babë e bir vranë dhe groposën në Malin me Gropa të renë.

Të dy janë shfaqur në gjykatë të qetë. Nga fotot në fjalë shihet babai i 23-vjeçares duke qeshur, sikur të mos ketë ndodhur asgjë.
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...