E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Tatimet paralajmërojnë bizneset: Edhe 2 ditë kohë për aplikimin, pastaj fillojnë gjobat

Më të lexuarat

Dy ditë nga përfundimi i afatit, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka paralajmëruar bizneset që të kryejnë aplikimin online për pagën e luftës për punonjësit e tyre.

Në të kundërt, ajo paralajmëron se ata do të ndëshkohen me gjobë, ndërkohë që punonjësit do ta marrin pagën automatikisht në llogari.

Njoftimi i plotë: “Të nderuar bashkëqytetarë, Që prej datës 1 Prill deri në 2 Qershor, kanë përfituar nga ndihma financiare, Paketa 1 & 2:

73,830 Biznese

187,437 Punonjës

Ju rikujtojmë se mbeten edhe dy ditë deri me datë 5 qershor, për aplikimet e fundit të punëdhënësve, për punonjës të tjerë që nuk e kanë marrë ende atë që u takon.

Në të kundërt punëdhënësit do të sanksionohen dhe punonjësit do ta marrin direkt në llogari!”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U burgos për lajme të rreme, gazetari infektohet me koronavirus në qeli dhe ndërron jetë

Gazetari egjiptian, Mohamed Monir ka ndërruar jetë pasi u infektua me koronavirus në qelitë e paraburgimit. Monir u arrestua muajin e kaluar, pasi u shfaq...

“Hapat e ardhshëm për negociatat”/ Varhely takon kryenegociatorin e Shqipërisë

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Përmes një postimi në “Twitter”, Varheleyi shprehet...

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...