E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Tamara Samsonova, “Gjyshja Gjakatare” që vrau 21 njerëz (VIDEO)

Gjyshet janë qeniet më të dashura në botë, sidomos për fëmijët. Por ky nuk është rasti për rusen Tamara Samsonova.

73-vjeçarja shokoi Rusinë kur u arrestua në vitin 2015, dhe pranoi autorësinë e 21 vrasjeve. Edhe pse policia ka faktuar vetëm 14 prej tyre.

E lindur në Uzhur, ajo u transferua në Shën Peterburg ku u diplomua për gjuhët e huaja. Aty u njoh dhe martua me bashkëshortin Aleksei.

Në fillim të viteve 1990, punoi në një agjenci turistike. Vrasjen e kreu në vitin 1995, ndërsa të fundit 20 vite më vonë.

Tamara dyshohet se vrau dhe zhduku trupin e bashkëshortit në vitin 2000. Shumica e viktimave ishin qiramarrës të saj, ose pronarë të shtëpive ku punoi si shërbyese.

Përveç vrasjes, Samsonova copëtonte trupat e viktimave. Një pjesë i hidhte, të tjerat i konsumonte.

Aktet e saj kanibale i përshkroi në detaje në ditarin e saj të shkruar në rusisht, gjermanisht dhe anglisht.

Në shtëpinë e saj u gjetën shumë libra mbi magjinë e zezë. Ajo u quajt nga media “Gjyshja Gjakatare” ose “Baba Yaga”.

TIRANA TODAY

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rusi-Ukrainë/SHBA paralajmëron për operacionin e “flamurit të rremë”

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...