E shtunë, 30 Maj, 2020
12 C
Tirana

Takoi prindërit gjatë karantinës, kërkohet dorëheqja e krahut të djathtë të Johnson

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Veseli: Demokracia e Kosovës është në momente vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shprehet se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, demokracia është në një moment vendimtar, siç është edhe...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Serbia po përdor sërish sportin, për politikë! Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka shpërblyer me mirënjohje tenistin me famë botërore,...

Cakaj jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ministri Gent Cakaj, ka bërë me dije se grupi negociator për bisedimet e aderimit në BE është ngritur. Ai njoftoin me anë të një...

Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit, nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë

Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë,...

Imagjinata e djallëzuar e Ardi Veliut kalon pritshmëritë/ E ëma e djalit të dhunuar: Jam aktore

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka kaluar çdo kufi me publikimin e një video-je personale, si një masë për të mbrojtur efektivët...

Krahu i djathtë i Boris Johnson, Dominic Cummings po merr shumë kritika negative në rrjet, pasi është zbuluar së fundmi se ai vetë ka thyer karantinën duke udhëtuar për tek prindërit e tij.

Këshilltari i Johnson ka udhëtuar nga Londra drejt fermës së prindërve në Durham në muajin mars, për tu vetë-izoluar atje me simptoma koronavirusi, pavarësisht kufizimeve të qeverisë që ndalonin rreptësisht udhëtimet jo thelbësore.

Shefi i policisë, Martyn Underhill tha se kur të përpiqen të ndalojnë njerëzit që do të dalin për të marrë rreze dielli, njerëzit do t`ua “përplasin” në fytyrë  këtë shkelje flagrante dhe nuk do pranojnë t’i binden masave.

Burime pranë Cummings ndërkohë thonë se ai nuk është i shqetësuar nga “stuhia” që kanë shkaktuar veprimet e tij dhe as nga zërat për dorëheqje, ndërsa shtojnë se shanset që të

Lexo edhe :   “Për ata që thonë se COVID-19 është teori konspirative”, Taulant Muka publikon të dhënat

Cummings ka thënë mediat britanike se ishte tek shtëpia e motrës së tij, për të marrë djalin i cili ishte tek ajo pasi po kujdesej për të gjatë pandemisë.

Mbretëria e Bashkuar është vendi më i prekur nga koronavirusi në Evropë, duke shënuar më shumë se 254 mijë raste infektimi dhe mbi 36 mijë viktima.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Zgjedhorja”, orët e fundit të afatit

Nesër është afati i fundit që vetë palët vendosën për miratimin e Reformës Zgjedhore. Përpos faktit që kërkon që rolin e Kolegjit Zgjedhor ta...

Liri për të gjthë këtë fundjavë, ja çfarë nuk na lejohet

Ndryshe nga sa na ishte kthyer në një normalitet orari, tashmë mund të dalim lirisht pa këtë rregull që na e imponoi koronavirusi. Për herë...

Rikthim në normalitet/ Çfarë ndryshon nga 1 qershori

Ministrja e Shëndetësisë Manastirliu, komunikoi një ditë më parë lehtësimet pas shpërthimit të epidemisë. Duke filluar nga sot, nuk do të ketë kufizime oraresh...

Përplasjet mes presidentit Meta dhe Parlamentit, çfarë shkruan ‘Zëri i Amerikës’

Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe Parlamentit për emërimet e...

U plagos pas sherrit në lokal, 31-vjeçari poston ‘selfie’ nga spitali (FOTO)

Mbrëmjen e djeshme, 31-vjeçari Besmir Hakballa mbeti i plagosur në këmbë. I riu menjëherë është transportuar për ndihmë mjekësore në Spitalin rajonal Elbasan, dhe...
WhatsApp KONTAKTO TT