E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Takimi në Shtëpinë e Bardhë, Vuçiç bën gati dhuratën për Trump

Mediat serbe shkruajnë se presidenti Vuçiç ka bërë gati një dhuratë për liderin e SHBA-ve, Donald Trump.

Sipas “Novosti”, Vuçiç do t’i dhurojë presidentit amerikan një monedhë ari të Bankës Kombëtare të Serbisë, me imazhin e Nikola Teslës.

“Kjo është një dhuratë simbolike sepse përmban imazhin e një shkencëtari amerikan me origjinë serbe dhe është një lidhje e rëndësishme midis Shteteve të Bashkuara dhe Serbisë”, thuhet në shkrimin e medias.

Lideri serb dhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të takohen me presidentin Trump sot në orën 17:00 pasdite (me atë të Evropës Qendrore) ose në orën 11:00 (me orën lokale në Uashington).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...