Rajoni

Kokë më kokë me Thaçin/ Hahn: Takim i mirë, por të pezullohet taksa

               Publikuar në : 16:43 - 15/04/19 S.N

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Europian, Johannes Hahn është takuar sot me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin.

Në një postim në Twitter, Hahn ka vënë theksin sërish të pezullimi i taksës për mallrat serbe, ndërsa shkruan se “është i një rëndësie të veçantë procesi i rinisjes së dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit”.

“Takim i mirë me Presidentin Hashim Thaçi. Është e rëndësishme që dialogu Serbi-Kosovë të rinisë me shpejtësi, gjithashtu është në interes të stabilitetit dhe progresit më të gjerë rajonal. Unë përsërita qëndrimin e Bashkimit Evropian se tarifat kontradiktore të Kosovës duhet të paktën të pezullohen”, shkruan Hahn.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT