E mërkurë, 8 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Takim me bizneset në Kombinat/ Basha: Paratë e shqiptarëve Rama i bën rrush e kumbulla

Më të lexuarat

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Berisha publikon denoncimin/ Veliaj vendos taksë për t’u futur në Parkun e Liqenit

Hyrja për në Parkun e Liqenit të Tiranës, është bërë me pagesë. Ndonëse më herët nuk është bërë publike një gjë e tillë, qytetarët...

I sekuestrohen tri llogari bankare me vlera marramendëse, policia i nxjerr emrin ‘bosit’ nga Fieri

Pas një hetimi disamujor është bërë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për vendosjen e konfiskimit të tri llogarive bankare...

“10 mijë euro shpërblim”, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për një person të rrezikshëm (FOTO)

Policia e Shtetit kërkon ndihmën e qytetarëve, për të gjetur një person shumë të kërkuar. Bëhet fjalë për shtetasin Talo Çela, 49 vjeç, lindur...

Aktori i serialit ‘Sulejmani i madhërishëm’ dhunon partneren e tij (FOTO)

Edhe aktorët e serialeve kanë një jetë të trazuar, me plot të papritura. Angazhimet e tyre profesionale dhe produkti i tyre, i nxjerr më...

“U largova nga Shqipëria, do isha viktima e radhës”, ish-drejtuesi i policisë flet pa ‘doreza’

Shkëlqim Pepkolaj ka mbajtur postin e zv-drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë së Elbasanit, por dhe detyra të tjera të rëndësishme në Policinë e...

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, i dërgon Metës emrin e ri

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë, përfshi edhe ambasadoren. Një...

Situata shqetësuese në Shqipëri/ Mësuesja infektohet gjatë provimit të maturës

Koronavirusi po shtohet me ritme të frikshme. Situata në vendin tonë po njeh trend në rritje, e po kështu edhe bilanci i viktimave është...

Ndryshimi mes trupit të gruas dhe burrit: 8 fakte që duhet t’i dini

Trupi i gruas, ndonëse mund të përshkruhet gjerësisht si i butë dhe delikat, ndodh të durojë edhe dhimbjet e paimagjinueshme të lindjes. Por kjo...

“Jep dorëheqjen, nuk izolohemi”, protesta në Beograd kundër shtetrrethimit (FOTO)

Pas masave të shtetrrethimit që lajmëroi presidenti Vuçiç, për shkak të përhapjes së koronavirusit, mbrëmjen e djeshme në Beograd nisën protestat. Mijëra qytetarë zbarkuan në...

Kryedemokrati Basha po zhvilllon takime me biznesin e vogël në zonën e Kombinatit në Tiranë. Me anë të një videoje të shpërnarë në Facebook, ai thotë se bizneset janë drejt falimentimit. E ndërsa sipas tij, kryeministri Rama udhëton me charter privat në Paris, ku harxhon mijëra euro. I shqetësuar për situatën ekonomike, kreu i PD-së premton se do të jetë pranë qytetarëve dhe se nuk do i lë në mëshirë të fatit.

“Bizneset po mbyllen, po falimentojnë, ku njerëzit nuk plotësojnë nevojat minimale të konsumit të tyre dhe fjala kryesore e biznesve ku kam shkuar janë listat. Njerëzit nuk kanë mundësi për të paguar, varfëria është kudo. Dhe në kohë të pandemisë, të gjithë janë lënë në mështirë të fatit nga qeveria e Ramës. Paratë u’a ka çuar në duart e 4-5 oligarkëve. Edi Rama bredh me charter luksoz nëpër Europë me lekët e taksapaguesve shqiptarë. Qindra mijëra euro për fundjavë në Paris, që do mjaftonin për të mbajtur hapur mijëra biznese”.

Lexo edhe :   Zgjedhorja/ Opozita parlamentare: Kërkojmë takim të dytë me Ramën

“Nuk ka pse të ishte kështu, edhe në kohë krize paratë tuaja të vinin tek ju, për t’ju çliruar nga vlera e shtuar në periudhën e varfërisë, shkuan tek kontratat e fshehura, tek oligarkët, tek udhëtimet luksoze të kryeministrit. Kjo situatë e tmerrshme ka vetëm një njeri, atiji që nuk i dhimbsen shqiptarët, kërkon pasurimin e tij e të oligarkëve. Ne kemi një plan, kemi një vizion dhe ambicie për të ndryshuar këtë situatë. Rama, paratë e shqiptarëve i bën rrush e kumbulla. Paratë tuaja i bën udhëitme me charter luksoz, me fundjava luksoze, u ka dhënë oligarkëve”, u shpreh Basha.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“U tregoj me fakte si u zbatua marrëveshja e UDB me Sigurimin”/ Dëshmia e rrallë e Gani Ratkocerit

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur e tragjike të emigrantëve kosovarë në Shqipëri, e cila vjen nëpërmjet intervistës me studjuesin, shkrimtarin dhe historianin,...

Greqia paralajmëron se do të mbyllë kufijtë me Ballkanin

Specialistët grekë paralajmërojnë se ndoshta duhet shqyrtuar edhe mbyllja e përkohshme e kufijve me vendet e Ballkanit. Specialisti i sëmundjeve infektive, Charalambos Gogos ka shprehur...

Pandemia/ Shifra të larta! Sa pacientë të infektuar po trajtohen në spitalet e Kosovës

Një numër i lartë pacientësh me koronavirus po trajtohen aktualisht në spitalet e Kosovës. Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) njoftoi se 270...

VIDEO/ Protesta e mbrëmshme, policët serbë rrahin brutalisht qytetarët

Pamje të rënda janë publikuar në rrjetet sociale nga protestat e mbrëmshme që u zhvilluan në Serbi, për të kundërshtuar orën policore të vendosur...

Premier League, Chelsea parakalon Leicesterin dhe merr vendin e tretë

Do të jetë një betejë e fortë në 3 javët e fundit të Premier League për të mësuar se cilat do të jenë skuadrat...