E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

zyrtare

Putin u bën thirrje zyrtarëve rusë të përgatiten për të luftuar koronavirusin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u ka bërë thirrje zyrtarëve rusë që të përgatiten për të luftuar COVID-19. "Tani për tani ne duhet të përgatitemi...

Koronavirusi, sa do të jetë vdekshmëria globale

Zyrtarët e shëndetit publik dhe epidemiologët nuk kanë ende një mendim të përbashkët për shkallën e vdekshmërisë së virusit COVID-19; parashikimet e tyre shkojnë...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Iran

Zyrtarët iranianë kanë njoftuar se numri i viktimave dhe i të infektuarve nga koronavirusi është rritur. Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Kianush Jahanpur tha se...

Përballja Tirana-Partizani/ Dalin formacionet zyrtare

Edhe pak minuta na ndajnë nga derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Në orën 19:00, Tirana-Partizani do përballen në fushë, ndërkohë së fundmi kanë...

SHBA, zyrtarët paralajmërojnë për një përhapje të koronavirusit

Zyrtarët e shëndetësisë në SHBA paralajmëruan amerikanët të përgatiten për një përhapje të mundshme të koronavirusit. "Çrregullimet në jetën e përditshme mund të jenë të...

Zyrtarja e Policisë së Kosovës ekzekuton 4 anëtarë të familjes së saj

5 persona kanë ndërruar jetë ditën e sotme në Gjilan. “Gazetaexpress” raporton se një zyrtare e Policisë së Kosovës dyshohet se ka ekzekutuar 4 anëtarë...

Fillon nga Ardi Veliu, ja “testi” që duhet të kalojnë zyrtarët më të lartë

Zyrtarët më të lartë të Policisë do të kalojnë këtë javë në “sitën” e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit. Komisioni do të shqyrtojë më 6...

Të prekurit nga tërmeti/ Ahmetaj thirrje zyrtarëve: Dokumentet do ua bëni ju

Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj, prezantoi ditën e sotme platformën e aplikimit online për qytetarët që përfitojnë nga programet e rindërtimit. Ahmetaj theksoi se procesi...

OBSH-ja takim urgjent mbi koronavirusin

Në Gjenevë po mbahet një takim urgjent i Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të vlerësuar nëse përhapja e koronavirusit përbën një situatë emergjence botërore. Ekspertët...

Detajet nga mega-aksioni/ Zyrtarë dhe ndërtues të shoqëruar për tërmetin

Detaje të tjera kanë dalë në dritë nga mega-aksioni i policisë, që çoi në shoqërimin e 40 personave pas dëmeve të shkaktuara nga tërmeti...

Të fundit

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...