E shtunë, 21 Maj, 2022
17.5 C
Tirana

Etiketa

zjarr masiv

Ja cila është e vërteta e zjarreve masive në pyjet e Amazonës!

Që nga janari i këtij viti, gati 75 mijë zjarre kanë shpërthyer mbarë Brazilin. Kjo u konfirmua nga Instituti Kombëtar për Kërkime në Hapësirë...

Gjithë natën mes flakëve, digjen 3 hektarë pyje në Tepelenë

Zjarri i rënë mbrëmë në Tepelenë rreth orës 21:30 ka vijuar gjatë gjithë natës, duke djegur sipërfaqe të mëdha pyjore. Banorët janë ndjerë të rrezikuar...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...