E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

zgjidhje

Vuçiç: Duhet të jemi realist për Kosovën, është problemi ynë më i rëndë

Presidenti i Serbisë Vuçiç po i përmbahet premtimit që dha në takimin e fundit në Bruksel. Serbia duhet të nisë dialog të brendshëm për...

Kina i shtrin dorën e bashkëpunimit Turqisë për çështjen e Sirisë

I dërguari special i Kinës në Siri, Shie Shiaojan, tha se Turqia dhe Kina janë të vendosur të ushtrojnë çdo përpjekje për të vazhduar...

Zoran Zaev: Prioriteti ynë, zgjidhja e problemeve me Greqinë dhe Bullgarinë, kemi mbështetjen e BE-së

Zgjidhja e kontesteve me shtetet fqinje, para se gjithash me Greqinë dhe Bullgarinë, mbetet një nga prioritetet kryesore të Qeverisë së kryeministrit Zoran Zaev....

Ja përse Ben Blushi nuk është pjesë e tryezës sonte

Kreu i Partisë Libra, Ben Blushi shkruan në rrjetin social “Facebook” arsyen se përse nuk është sonte pjesë e tryezës së thirrur nga PR...

PDIU, thirrje palëve për pranimin e propozimit të SHBA-ve

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU), me anë të një deklarate për mediat, u bën thirrje forcave kryesore politike në vend, të marrin përgjegjësinë...

Ja cilët zëvendësministra ofroi Rama

Kryeministri Rama deklaroi pas takimit me Bashën se i ofroi kryedemokratit Basha që të propozojë zv/kryeministrin dhe të tre zv/ministra për zgjidhjen e krizës. Rama...

Ambasada Holandeze: Udhëheqësit politikë të marrin përgjegjësitë dhe të zgjidhin krizën

Ambasada Holandeze në Shqipëri, i bën thirrje të gjitha forcave politike të vazhdojnë të angazhohen dhe të dialogojnë për të siguruar zgjedhje që zhvillohen...

Çfarë pritet nga takimi i Ramës me ambasadorët

Kryeministri Rama po zhvillon një takim me ambasadorët e akredituar në Tiranë për t’i informuar në lidhje me nisjen e negociatave me kryetarin e...

Ndërkombëtarët, ultimatum Bashës: Gjej zgjidhje!

Kryetari Lulzim Basha, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, ka realizuar dhe një video-konferencë me Presidentin e Partive Popullore Europiane, Jozef Daul, gjithashtu...

Të fundit

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...