E mërkurë, 27 Maj, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

Zelandë e re

EMRAT+FOTO/ Dy shqiptarë arrestohen në Zelandën e Re, ja çfarë zbuloi policia

Dy shqiptarë janë arrestuar në Zelandën e Re, pasi dyshohet se drejtonin një fabrikë kanabisi, e cila kishte potencialin për të prodhuar 412,000 £...

Vullkani kap në befasi turistët, tym, viktima dhe shumë të plagosur

Një tragjedi natyrore ka ndodhur në një nga ishujt e Zelandës së Re. Si pasojë e shpërthimit të një vullkani kanë mbetur të plagosur...

E pazakontë/ Kryetari i Parlamenti udhëheq seancën duke ushqyer foshnjën e një deputeti

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Zelandën e Re, teksa kryetari i Parlamentit, Trevor Mallard, është fotografuar duke përkundur një foshnjë, ndërsa po...

Zelandë e Re/ 95-vjeçari në protestë kundër racizmit: Tragjedia na bashkoi më shumë

Një burrë i moshuar, i ndihmuar nga një polic dhe një qytetar, ka marrë pjesë në protestën e mbajtur në Auckland në Zelandën e...

Rihapet xhamia Al-Noor për besimtarët, pas sulmit terrorist

Rihapet xhamia “Al Noor” në Christchurch pas sulmit terrorist ku mbetën të vrarë dhjetëra njerëz. Rreth 3.000 njerëz marshuan nëpër Christchurch të shtunën, në atë...

“Ai meriton të vdesë”, flasin familjarët e autorit të masakrës në Zelandën e Re

Sulmi terrorist në Zelandën e Re ka tronditur mbarë botën, e sidomos vetë familjen e autorit Brenton Tarrant. Kjo e fundit ka kërkuar publikisht falje,...

Bilanc tragjik/Shkon në 50 numri i viktimave të sulmit terrorist në Zelandën e Re

Për fat të keq, është rritur bilanci i personave të vdekur nga sulmi terrorist i së premtes në dy xhami në Zelandën e Re....

VIDEO/ Terroristi që sulmoi xhaminë në Zelandën e Re transmetoi ‘live’ masakrën në FB

Një nga autorët e masakrës në Zelandën e Re, Brenton Tarrant nga Australia ka transmetuar live pamjet e sulmit ndaj xhamisë, ku po falej...

Sulm terrorist mbi dy xhami në Zelandën e Re, vdesin 49 persona

Një sulm terrorist ka ndodhur ndaj dy xhamive në qytetin Christchurch, në Zelandën e Re, duke lënë 49 persona të vdekur. Sulmi është kryer gjatë...

Mënyra e të përshëndeturit ndryshon sipas kulturës së një vendi

Mënyra e të përshëndeturit mes njerëzve, ndryshon sipas kulturës së një vendi. Të dish si të përgjigjesh është një shenjë kulture dhe mënyra më...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT