E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Zef Brozi

Zef Brozi: Mos u bëni mish për top të Saliut, përballjen e ka me Amerikën

Zef Brozi, ish-kryetar i Gjykatës së Kasacionit në Shqipëri në fillim të viteve ’90, ka apeluar ndaj demokratëve që të mos bëhen 'mish për...

Ish-kreu i Gjykatës së Kasacionit: SPAK të fillojë hetimet ndaj liderëve të opozitës

Ish-kryetari i parë i Gjykatës së Kasacionit të Shqipërisë, Zef Brozi ka reaguar për dhunën e përdoruar në protestën e opozitës të shtunën. Sipas tij,...

Protesta/Zef Brozi: Mos lejoni t’iu mashtrojnë politikisht

Prej ditësh, studentët nuk ndalen me protestat, deri në plotësimin e çdo pike të parashtruar prej tyre. Ata për asnjë çast nuk kanë lejuar...

21 janari/Zef Brozi: Akt terrorist, Arta Marku të hetojë krimet e “peshqve të mëdhenj”

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit sot Gjykata e Larte, Zef Brozi, e cilëson 21 janarin si një akt terrorist te shtetit ndaj qytetareve. Me...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...