E enjte, 27 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

xhevdet ferri

Rajmonda Bulku: Ja çfarë do t’i thoja Xhevdet Ferrit, po ta kisha përballë

Aktorja Rajmonda Bulku është përlotur në studion e emisionit “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në “News24”, teksa ka folur për aktorin e ndjerë,...

Mes dhimbje dhe lotësh, përcillet për në banesën e fundit Xhevdet Ferri

Familjarët dhe miqtë kanë përcjellë ditën e sotme mes lotësh aktorin Xhevdet Ferri për në banesën e fundit. Aktori i mirënjohur u nda nga jeta...

Rajmonda Bulku: Xhevdeti jetoi shumë pak si gjysh i lumtur

Aktorja e mirënjohur Rajmonda Bulku shprehet e tronditur për lajmin e ndarjes nga jeta të kolegut Xhevdet Ferri. Ndonëse ishte e informuar për sëmundjen...

“Ia hodha” më tha, regjisori tregon bisedën e fundit me Xhodën

Regjisori Saimir Kumbaro ka treguar bisedën e fundit me aktorin Xhevdet Ferri, që ndërroi jetë pasditen e sotme. Duke sjellë në kujtesë të gjitha...

Ndriçim Xhepa: Dje e pash në spital Xhevdetin, mjeku s’më dha shpresa

Aktori i mirënjohur Ndriçim Xhepa ka rrëfyer për “News 24” takimin e fundit që pati me kolegun i cili u nda sot nga jeta,...

Rama i pikëlluar për ndarjen nga jeta të Xhevdet Ferrit: S’kam fjalë

Ditën e sotme ka ndërruar jetë aktori shqiptar Xhevdet Ferri. Lidhur me vdekjen e tij ka reaguar së fundmi kryeministri Edi Rama. “Lamtumirë Xhodë, s’kam fjalë”,...

Ndarja nga jeta e Xhevdet Ferrit/ Meta: Kjo humbje më ka prekur thellë

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook i ka shprehur ngushëllimet e tij familjarëve të aktorit të njohur Xhevdet Ferri, i...

Shuhet ikona e kinematografisë shqiptare

Është ndarë nga jeta në moshën 59-vjeçare aktori i mirënjohur Xhevdet Ferri, pas një beteje me një sëmundje të pashërueshme. Kinematografia shqiptare është në zi. Aktori...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...