E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

xhamajka

“Nuk e kemi njohur Kosovën”/Xhamajka shpreh keqardhje për keqkuptimin

Pak ditë më parë një lajm i mirë erdhi për Kosovën, teksa u njoftua se Xhamajka kishte njohur pavarësinë e saj. Mirëpo kjo gjë duket...

Përgënjeshtrohet lajmi për njohjen e Kosovës nga Xhamajka

Ministrja e jashtme e Xhamajkës, Kamina J. Smith, shkroi në rrjetin twitter se vendi i saj nuk e ka njohur Kosovën, disa orë pasi...

Një tjetër shtet njeh pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bën me dije se një tjetër shtet ka njohur pavarësinë e Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Thaçi njofton...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...