E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Vucic

Prishtina “i vë litarin në fyt” Serbisë, Vuçiç: Kosova nuk na përket neve!

Në një intervistë për RTS, presidenti Aleksandar Vuçiç, komentoi rrethanat diplomatike me të cilat po përballet Serbia. Ndërsa duke folur për për dialogun e brendshëm...

Vuçiç merr zemër nga Putin, paralajmëron luftë në Ballkan

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se bisedimet e tij në Moskë javën e kaluar me presidentin Vladimir Putin ishin "të mira dhe të konsiderueshme"....

“Serbia e ulur në dy karrige”,  Vuçiç udhëton urgjent drejt Rusisë

Nesër Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, do të udhëtojë drejt Rusisë për një vizitë  tre-ditore ku do të takohet me Presidentin rus Vladimir Putin. Për,...

Dialogu Prishtinë-Beograd/Eksperti austriak: Vetëm Rama i rregullon punët me Vuçiç

Zgjidhja e konfliktit midis Serbisë dhe Kosovës kërkon bisedime të sinqerta, thotë eksperti austriak i Ballkanit, Wolfgang Petritsch, në një intervistë për dw.com.  Ai...

“Shpëtimtari boshnjak” ia mbledh Vuçiç. Serbisë nuk i del inati me Kosovën

Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit serb Nikola Selakoviç thotë se bisedimet e së mërkurës në Beograd me anëtarët e presidencës së Bosnje-Hercegovinës "nuk ishin...

“Topat në rajon kanë rënë në heshtje”, Vuçiç: Turp për mua që nuk flas shqip!

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç thotë se "topat në rajon kanë rënë në heshtje". Ndërsa ishte në një takim  me një delegacion të organizatës rinore...

Thaçi injorohet nga Vuçiç: Nuk më fton në Beograd

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë dhënë për portalin serb, “Remarker”,  tha se është  i hapur që ta pres homologun e tij...

Çfarë po synon Rusia në Ballkan me bazën e saj në Nish të Serbisë?

Nga Dimitar Bechev, “Moscow Times”/Departamenti amerikan i Shtetit, mund të jetë duke përjetuar kohë të vështira, por në disa kënde të globit arrin ende...

Zaev në Beograd, nuk i shkon duarbosh Presidentit Vuçiç

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç priti në një takim kryeministrin maqedonas Zoran Zaev, në Beograd. Me këtë rast, Zaev i paraqiti një dhuratë Vuçiç:  fanellën...

Zbulohet dokumenti sekret për Kosovën/Merkel vuri me shpatulla pas muri Vuçiç-in  

Deputeti i parlamentit gjerman Andreas Schockenhoff ka nxjerrë në dritë dokumentin që kancelarja Merkel i ka hedhur mbi tavolinë ish-kryeministrit Aleksandër Vuçiç në normalizimin...

Të fundit

Manastirliu: Maska do bëhet e detyrueshme në ambientet e mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se shumë shpejt do të hyjë në fuqi vendimi për mbajtjen e maskës...

Vettingu në polici/ Lleshaj-Metës: Na sqaro ku i sheh rreziqet elektorale

Komisioni i Sigurisë Kombëtare rrëzoi dekretin e presidentit Meta, që ktheu për rishqyrtim ndryshimet në ligjin për Vettingun në Polici. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj,...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht. I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim...