E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

votimet

Mori 15% të votave/ Shehaj: Mijëra demokratë nuk kanë mundur të votojnë

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Agron Shehaj i cili nuk arriti të fitonte zgjedhjet për kreun e partisë, deklaroi se mijëra demokratë, nuk...

Celibashi:Në çdo QV shabllonë në alfabetin braille për votuesit që nuk shikojnë

Ilirjan Celibashi: "Sot, përfundon shpërndarja e materialeve zgjedhore për qarqet Vlorë, Shkodër, Dibër, Gjirokastër, Korçë, Kukës, Fier, Berat. Nesër do të shpërndahen në Tiranë,...

Presidenti i PPE Tusk shqiptarëve: Votoni numrin 9! Shqipëria fiton

Donald Tusk: "Faleminderit shumë! Të dashur përfaqësues të EPP, i dashur president, i dashur Lulzim, të dashur anëtarë dhe mbështetës të Partisë Demokratike, miq...

Ja thënia e shkrimtarit dhe eseistit amerikan për ata që nuk shkojnë të votojnë

David Foster Wallace ishte një autor amerikan romanesh, tregimesh të shkurtra dhe eseist, si dhe një profesor universiteti i anglishtes dhe shkrimit krijues. David Foster...

Paguajnë prej 30 vjetësh, por nuk votojnë

Nga: Skënder Minxhozi Nëse ka një detyrim të hershëm dhe të papërmbushur (të tillë klasa jonë politike ka plot në fakt), ka qenë ai votës...

Zgjedhjet në Kosovë/ Numërohen 41% e kutive, ngushtohet rezultati

Ka përfunduar numërimi i 1051 kutive të votimit nga 2547 që janë gjithsej, në zgjedhjet për kryeministrin e ardhshëm të Kosovës. Ndërkohë, kur janë hapur...

LDK: Vetëvendosja e ka nisur herët festën, ne kemi përparësi ndaj tyre

Pas përfundimit të procesit të votimeve për zgjedhjet vendore në Kosovë, ka ardhur reagimi i partisë LDK. Në një konferencë për mediat, në zyrat...

Kosovë/ KQZ publikon rezultatet e para për zgjedhjet, ja cila parti kryeson

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka publikuar në faqen e saj zyrtare, rezultatet e para të votimeve, të zhvilluara gjatë ditës së sotme. Sipas...

Exit-Polli i RTK-së nxjerr fituese Vetëvendosjen e Albin Kurtit

RTK dhe Instituti i Prishtinës për Studime të Opinionit Publik, PIPOS, sapo kanë publikuar Exit Poll-in për epilogun e zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura,...

Ukrainё/ Partia e Selenskyj kryeson zgjedhjet parlamentare

Nё fund tё votimeve nё Ukrainё, partia e presidentit Selenskyj duket se kryeson nga numri i votave, por asaj do t’i duhet njё partner...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...