E martë, 14 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

vladimir putin

Vladimir Putin: Sulmet kibernetike do të dëmtojnë dhe ata që i krijojnë

Presidenti rus Vladimir Putin në Pekin ka deklaruar se Virusi që goditi kompjuterët në të gjithë botën mund të dëmtojë edhe vetë ata që...

Vladimir Putin uron Marcon : Të kapërcejmë mosbesimin e përbashkët

Presidenti rus, Vladimir Putin ndër të tjera në urimin e tij thotë se është shumë e rëndësishme të kapërcejmë mosbesimin e përbashkët dhe të...

Merkel takon Putin pas 2 vitesh

Angela Merkel do të takohet me Vladimir Putin pas 2 vitesh. Takimi i fundit i tyre ndodhi në 2015-ën, ndërsa Merkel dhe Putin do...

Ballkani po tensionohet sërish, Uashingtoni s’po duket gjëkundi

John McCain/“Washington Post” Këtë muaj, ndërsa udhëtoja nëpër shtatë vende të Evropës Juglindore, u ndala në Sarajevë. Qëndrova në këmbët e Urës Latine, në këndin...

Të fundit

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Aksident i rëndë në rrugën dytësore Durrës-Tiranë, humb jetën 30-vjeçarja

Një aksident i rëndë është shënuar ditën e sotme në rrugën dytësore Tiranë-Durrës, në afërsi të City Park. Policia bën me dije se një 30-vjeçare...

Pas Zani Çaushit, kërkon lirinë edhe ish-rivali i tij “Gaxhai”

Pas Myrteza Çaushit, edhe kundërshtari i tij Gazmend Brakaj ka kërkuar lirimin me kusht. I njohur ndryshe me pseudonimin “Gaxhai”, Brakaj është i dënuar me burgim...

Italia si paralajmërim i frikshëm për Shqipërinë

Nga Klodian Tomorri Qytetarët italianë mund të detyrohen t’i paguajnë 23 miliardë euro familjes Benetton, nëse qeveria e Romës do të anulojë koncesionin e Autostradës...

Pandemia/ Java e dytë e muajit korrik, mbi 15 mijë thirrje tek 127

Qendra Kombëtare Urgjencës Mjekësore bën me dije se në javën e dytë të muajit korrik është vërejtur një tendencë në rritje e thirrjeve kundrejt...