E martë, 7 Korrik, 2020
32 C
Tirana

Etiketa

vladimir putin

Bukë e kripë dhe vajza ruse, Putin mirëpret për herë të parë Kim Jong Un

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka arritur në qytetin Vladivostok, Rusi për takimin e tij me presidentin rus Vladimir Putin. Kim...

Putin takim me Kim Jong-un në Rusi

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong-un, do të vizitojë së shpejti Rusinë për një samit me presidentin rus, Vladimir Putin. Kremlini njoftoi të martën...

Putin po i shtrëngon gjithnjë e më shumë lakun në fyt Evropës

Nga Louis Auge, “Eu Reporter” Pesë vitet e ardhshme, pjesa tjetër e Evropës duhet të mbetet në gatishmëri të lartë. Mjeshtri i kukullave në Kremlin,...

Julian Assange, “asi” nën mëngë i Vladimir Putinit

Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange, është arrestuar nga policia britanike pas 7 vitesh qëndrimi në ambasadën e Ekuadorit në Londër. Ai përballet jo vetëm...

Takimi Erdogan-Putin, për të eleminuar kërcënimet terroriste

Në një konferencë të përbashkët shtypi me homologun e tij rus, Vladimir Putin, presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se të dy vendet,...

30 vite diferencë, kjo është e dashura bukuroshe e Vladimir Putin (Foto)

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin është në një lidhje me fituesen e çmimit të artë olimpik në gjimnastikë, Alina Kabayeva. Kjo e fundit është...

Alpha dhe Filya, dy “gardianët” që mbrojnë selinë e Vladimir Putin

Quhet “Alpha” dhe ngrihet mbi kubenë e artë të Kremlinit, duke mbjellë panik mes sorrave që tentojnë të ulen në pemët përreth. Skifteri me...

Video/Putin në vështirësi, një grup magjistarësh rusë bëjnë magji publike në mbështetje të tij

Një grup magjistarësh në Rusi, kanë kryer disa rite magjike publike, në mbështetje të presidentit të vendit Vladimir Putin. Grupi i njohur si “Perandoria...

Putin uron Pavarësinë, ka një kërkesë për shtetin shqiptar

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin i ka shkruar homologut të tij shqiptar, Ilir Metës, të cilin e uron për festën e Pavarësisë. Në mesazhin e...

Zëdhënësi i Putin zbardh bisedën mes presidentit rus dhe Hashim Thaçit

Gjatë takimit në kuadër të 100-vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore, presidenti Putin përshëndeti edhe homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçin. Por,...

Të fundit

Gjykata Speciale thërret edhe një ish-ushtar të UÇK-së

Gjykata Speciale në Hagë ka thirrur edhe një ish-ushtar të UÇK-së për t’u marrë në pyetje. Kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati bën me dije...

Ministrat e Jashtëm të katër vendeve paralajmërojnë Izraelin

Ministrat e Jashtëm të Gjermanisë, Francës, Egjiptit dhe Jordanisë shpallën se nuk do ta njohin aneksimin e planifikuar nga Izraeli të zonave të Bregut...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Transporti publik/ Epidemiologu i njohur ka një thirrje për qytetarët

Prej ditës së djeshme, transporti publik ka rifilluar punën në vendin tonë, ndërkohë epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka një thirrje për qytetarët. Ai bën...

Brataj: Nëse zbatohen këto masa, infeksionet do ulen për 3 javë

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, thotë se rritja e rasteve me koronavirus ka ardhur për shkak të lirimit të masave. Në një intervistë për...