E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

vizitës

“E lumtur që u largova”, Rita Ora tronditet pas vizitës në Kosovë

Rita Ora, këngëtarja me origjinë shqiptare, para pak kohësh u rikthye në Kosovë si ambasadore e UNICEF për të ndihmuar fëmijët dhe familjet në...

“Djegia e mandateve e gabuar”, zyrtarët gjermanë pas vizitës në Tiranë: Jemi pro protestave, por…

Christian Hellbach, i Ngarkuari për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s pranë Ministrisë Federale të Punëve të Jashtme dhe Thomas Ossowski, i Ngarkuari...

Pak orë pas vizitës së Ramës, shkarkohet drejtori i Policisë së Fierit

Ndryshime në Drejtorinë e Policisë së Fierit. Drejtori aktual Albert Nushi është larguar dhe në vend të tij është komanduar nëndrejtori i Policisë Fier,...

Rama reagon pas vizitës së eurodeputetëve: Asnjë gëzim për qëndrimin e ashpër

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vizitës së delegacionit të PE-së në vendin tonë dhe komenteve për djegien e mandateve të opozitës. Përmes një...

Prifti rrëfehet pas vizitës që i bëri Schumacherit: Fytyra e tij është…

Nga gjendja shëndetësore e Michael Schumacher që nga momenti i aksidentit nuk nxjerrë më asnjë informacion. Familjarët e tij e kanë mbajtur të izoluar...

“Terrorist, fashist, diktator”, Erdogan masakrohet në Gjermani: Ky njeri duhet të jetë në Hagë!

Në disa demonstrata në Berlin u protestua kundër vizitës së presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan në Gjermani. Një protestues e quan vizitën e Erdoganit...

Ja çfarë do të ndodhë pas vizitës së Vuçiçit në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, dje dhe sot ka qëndruar për vizitë në Kosovë. Përderisa gjatë ditës së djeshme pas asnjë pengesë ka vizituar...

Foto/Pas vizitës në Shqipëri, ja kë përqafon Presidentja Kroate

Pas përfundimit të një vizite tre-ditore në Shqipëri, Presidenti Kolinda Grabar Kitarović ka shkuar në Slloveni ku ka takuar jozyrtarisht homologun e esaj slloven...

Befason Putin, deklaratë të fortë para vizitës në Austri

Përpara vizitës së tij në Austri, e para e tij në një vend të Europës Perëndimore në afro një vit, presidenti rus Vladimir Putin...

Shtyrja e vizitës së Tsipras në Shqipëri, ‘’Kathimerini” zbulon arsyen

Kryeministri grek Aleksis Tsipras ashtu edhe siç ishte paralajmëruar shtyn vizitën që do të mbante në muajin prill në vendin tonë me rastin e...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...