E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

viktima

Rama publikon pamjet teksa hapen varret e viktimave në Thumanë

Kryeministri Rama ka publikuar në Facebook një video, ku shihet teksa hapen varret e nëntë personave që humbën jetën në tragjedinë e 26 nëntorit. “Një...

Samir Mane dhuron 1.2 milion euro për të prekurit nga tërmeti

Biznesmeni shqiptar Samir Mane ka vendosur të dhurojë 1.2 milion euro për të prekurit nga tërmeti. “Bordi Drejtues i Grupit Balfin nën kujdesin e veçantë...

Shkon në 41 numri i viktimave, nxirret i pajetë një trup nga hoteli në Durrës

Fatkeqësisht është rritur bilanci i viktimave të tërmetit duke shkuar në 41. Ekipet e kërkim-shpëtimit kanë nxjerrë një tjetër trup të pajetë nga hotel “Miramare”,...

Konfirmohet viktima e 40-të e tërmetit

Në orët  e para të ditës, Ministria e Mbrojtjes njoftoi nxjerrjen e një tjetër trupi pa jetë në rrënojat e Durrësit. Konfirmohet kështu viktima e...

“Ka diçka që s’mund ta kthejmë”, ministrja Xhaçka lexon emrat e viktimave

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka bërë bilancin më të fundit të pasojave të tërmetit katastrofik. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, Xhaçka ka shpërthyer në...

“Nuk mund të qëndrojnë në çadra”, Basha viziton të prekurit në Thumanë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka vizituar sërish ditën e sotme Thumanën, ku janë regjistruar viktimat nga tërmeti 6.4 ballë. Kryedemokrati shprehu mirënjohjen e tij...

Shkon në 31 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm

Tërmeti i fuqishëm që shkatërroi Shqipërinë ditën e djeshme e ka çuar në 31 numrin e viktimave. Vetëm pak më parë është gjetur i pajetë...

Tërmeti shkaktoi 24 viktima/ Rama: Sot ditë zie kombëtare

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e qeverisë e shpalli ditën e sotme, ditë zie kombëtare. Rama falenderoi partnerët e huaj për ndihmat dhe mesazhet e...

“U gjetën poshtë tavolinës së bukës”, gazetari përlotet live gjatë raportimit

Ka shkuar në 22 numri i viktimave të regjistruara deri më tani, si pasojë e tërmetit të fuqishëm që u regjistrua në orët e...

“Do nënshkruajmë marrëveshje”,Rama tregon ç’do ndodhë me të prekurit nga tërmeti

Kryeministri Edi Rama ka treguar se çfarë do të ndodhë me familjet e prekura nga tërmeti. Banesat e të cilëve u rrënuan si pasojë...

Të fundit

Kursi i këmbimit/ Paundi fiton 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane është forcuar në krahasim me një ditë më parë duke u blerë sot me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.3 lekë, sipas kursit...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...
WhatsApp KONTAKTO TT