E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

vezë

VIDEO/Presidenti Macron goditet me vezë

Gjatë vizitës së tij në Lyon, presidenti francez Emmanuel Macron është goditur me vezë, ndërkohë që ndodhej mes turmës së njerëzve. Badigardët e tij...

Video/ Albin Kurti sulmohet me vezë nga qytetarët në Skënderaj

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti nuk është pritur mirë në komunën e Skenderajt, gjatë vizitës së tij në prag të zgjedhjeve parlamentare të...

Keni mëngjes të rrëmujshëm? Mënyra ideale për të zier dhe për të qëruar vezët

Të ziesh një vezë dhe më pas ta qërosh, është gjëja më elementare. Por disa njërëz nuk ia dalin pa e qëruar vezën në...

“Nuk tërhiqemi”/ Maturantët qëllojnë me vezë drejt Ministrisë së Arsimit

Me thirrjet ‘eja mblidhuni këtu’, maturantët vijojnë protestën para Ministrisë së Arsimit lidhur me provimin e Gjuhës dhe Letërsisë. Maturantët të cilët ndodhen prej orësh...

Kosova ndalon importin e vezëve nga Maqedonia e Veriut/ Arsyeja

Kosova vendosi sot që të ndalojë importin e vezëve nga Maqedonia e Veriut. Shoqata e Shpendarive të Kosovës ka ngritur alarmin për rrezikun e konsumimit...

Sulmi me vezë ndaj zv. kryeministrit Hoti, reagon Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit me vezë që iu bë zv.kryeministrit, Avdullah Hoti. Përmes një postimi në Facebook, Kurti shprehet se...

Zëvendëskryeministri i Kosovës sulmohet me vezë (VIDEO)

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është sulmuar me vezë afër ndërtesës së qeverisë. Pas këtij akti, ai ka thënë se ata që e kanë...

Vuri bast, vdiq pasi hëngri 42 vezë

Një sfidë për ngrënien e 50 vezëve, solli vdekjen e një personi, i cili kishte rënë pa ndjenja në vezën e 42. Gara për...

Shifrat zyrtare/ Ja sa qumësht, mish e vezë prodhon Shqipëria çdo vit

Shqipëria prodhon mesatarisht 1.1 milionë ton qumësht në vit. Referuar të dhënave të INSTAT në 5 vitet e fundit, niveli më i lartë i...

Fenomen i pazakontë në Rumani, breshër sa një kokërr veze (video)

Një fenomen i rrallë ka përfshirë Rumaninë, teksa kanë rënë nga qielli breshër dhe gurë. Ndoshta nuk do ta besoni, por kur të shikoni...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...