E diel, 25 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Etiketa

veseli

Dosja e Hagës/ 87 vrasjet për të cilat akuzohen Thaçi, Veseli dhe të tjerët

Prokurorët e Hagës kanë hartuar një dosje voluminoze ndaj drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Në këtë aktakuzë, listohen Hashim Thaçi, Azem Syla, Jakup...

Një vjeshtë e rëndë përpara

Nga: Veton Surroi COVID, kolaps social dhe ekonomik, negociata me Serbinë, Gjykata Speciale: Si të hyjë Kosova në vjeshtë politikisht më e fortë për t’u...

“Specialja bëri shkelje kur publikoi emrat e Thaçit dhe Veselit”

Avokati i Popullit në Kosovë, Hilmi Jashari, shprehet se Prokuroria Speciale ka bërë shkelje në momentin që ka bërë publike emrat e presidentit Thaçi...

Protestë masive në Kosovë për aktakuzat ndaj Thaçit e Veselit

Më 9 korrik, në Prishtinë do të organizohet një protestë kundër aktakuzës së publikuar ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, kreut të PDK-së Kadri...

Akuzat/ Çfarë pritet të bëjë sot Hashim Thaçi

Para disa ditësh, një sërë akuzash u ngritën ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së Kadri Veseli. Ata akuzohen për krime lufte,...

Bushati: S’mund të ketë barazi mes Kosovës e Serbisë

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati deklaron se mes Kosovës dhe Serbisë s’mund të ketë barazi, sa i përket krimeve gjatë luftës. I ftuar në emisionin...

Aktakuzat ndaj Thaçit/ Rama: Sikur të ishin akuza ndaj regjimit serb

Kryeministri Edi Rama ka komentuar për mediat kosovare akuzat për krime lufte, ndaj Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit. I ftuar në emisionin “Rubikon” në Klan...

Beogradi nuk reagon për Thaçin, analistët: Dialogu duhet të vazhdojë

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 24 orë që prej kohës kur u dha lajmi për akuzën ndaj Thaçit dhe Veselit, pala serbe...

Pas akuzave, Thaçi ende s’ka folur, por me këtë veprim i tha të gjitha

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, pas akuzave të ashpra të ngritura ndaj tij, ende nuk ka bërë një prononcim publik, mirëpo së fundmi, me...

Rama me tone të ashpra: Serbia nuk ishte viktimë, ishte agresori

Kryeministri Edi Rama komentoi ditën e sotme në Kuvend, aktakuzën e ngritur për Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe Kreun e PDK-së Kadri Veseli. Me...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...