E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

vartesit

Ardi Veliu mbledh vartësit dhe jep ultimatumin: S’ka tolerime

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka zhvilluar sot një takim me drejtuesit në rrethe, ku në fokus të bisedave ka qenë lufta...

Kryeprokurori Olsian Çela bën lëvizjen urgjente, urdhër të prerë vartësve

Lirimet nga qelia të personave të dënuar me burgim të përjetshëm për vepra të rënda penale, si vrasja, apo edhe pranimet e kërkesave të...

Zjarret në çerdhe/PD akuzon Veliajn: Përdor vartësit për të manipuluar opinionin

Partia Demokratike ka reaguar pas njoftimi nga Drejtoria e Mbrojtjes nga Zjarri dhe Shpëtimit se zjarri në çerdhen numër 14 në ‘Ali Dem’ ishte...

Skandali i byzylykëve, Ministri i Drejtësisë fillon shkarkimin dhe kallëzimin e vartësve

Ministri i Drejtësisë ka filluar të marrë masat ndaj vartësve të tij duke i shkarkuar dhe kallëzura penalisht ata lidhur me keqpërdorimin e byzylykëve...

Të fundit

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...

Si po mashtrohen shqiptarët nga hakerat, ja çfarë thotë eksperti

Nga: MARSELA SINANI Nuk janë të pakta rrjetet e hakerave të cilët nëpërmjet vjedhjes së të dhënave personale në Facebook, kanë marrë me mashtrim shuma...