E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

vaksinim

Greqi/ Të pavaksinuarit mbi 60 vjeç përballen me gjoba

Greqia e ka bërë të detyrueshëm vaksinimin kundër koronavirusit për personat mbi 60 vjeç, pasi mesatarja e vaksinimit mbetet nën atë të Bashkimit Evropian. Personat...

Corona: Prej gushtit nisin donacionet gjermane të vaksinimit për botën

Rreth 60 përqind e gjermanëve aktualisht janë të vaksinuar të paktën një herë. Politikanët besojnë se tani është arritur një pikësynim: "çdo personi që...

Manastirliu thirrje studentëve: Vaksinohuni para se të fillojë shkolla

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu deklaroi se muaji gusht do të jetë muaj i hapur për vaksinimin e qytetarëve +18 vjeç....

Google e Facebook punonjësve: “Në zyrë kthehet vetëm ai që është vaksinuar”

Në punë në zyrë vetëm nëse vaksinoheni kundër Covid-19. Është rregulli i vendosur nga Google dhe Facebook për punonjësit e tyre të interesuar të...

BE: 70% e qytetarëve të vaksinuar me së paku një dozë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se 70 për qind e qytetarëve të rritur të BE-së kanë marrë së paku një...

Ministrja gjermane : “Nuk do të ketë vaksinim të përgjithshëm me detyrim”

Numri në rritje i infeksioneve me korona ka ndezur një debat për më shumë kufizimeve për njerëzit e pavaksinuar. Ministrja gjermane e Drejtësisë e...

Franca voton ligjin, vaksinimi i bluzave të bardha bëhet i detyrueshëm

Parlamenti francez miratoi ligjin që i bën vaksinat kundër koronavirusit të detyrueshme për punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe zgjeron listën e vendeve që kërkojnë...

Merkel i bën thirrje popullatës që të shtojë kërkesat për vaksinim

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka bërë thirrje popullatës që të shtojë kërkesat për vaksinim në funksion të rritjes së të dhënave për infektimet. "Sa...

Kisha ortodokse greke bën thirrje tek besimtarët për vaksinim

Sinodi i Kishës Ortodokse Greke ka shkruar një qarkore me 12 pyetje dhe përgjigje mbi temën e vaksinimit kundër Covid-19, për t’ua lexuar besimtarëve...

Vaksinimi i detyrueshëm/ Francezët kundër Makron, djegin Parisin (Video)

Mijëra francezë kanë protestuar pas vendimit të Presidentit Emanuel Makron, i cili tha se vaksinimi kundër koronavirusit do të bëhet i detyrueshëm për disa...

Të fundit

Përplasjet në PD dhe “non grata”, Hajdari komenton deklaratat e Escobar

Përplasjet e forta në PD, shpallja “non grata” e Berishës e rikthimi në Kuvend janë risjellë sërish në fokus. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar...

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...