E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Etiketa

USA

“Stormquakes” Zbulohet fenomeni i ri sizmik, tërmetet që lindin nga atmosfera

“Stormquakes”, tërmete që e kanë origjinën nga stuhitë dhe ciklonet, ky është fenomeni sizmik më i ri i zbuluar nga shkenca. Sipas shkencëtarëve ky...

“I preu flokët keq djalit” Babai hakmerret, plagos rëndë berberin

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Teksas. Një burrë ka qëlluar tri herë me armë zjarri një berber, pasi ky i fundit i...

“Pozoi me paratë e vjedhura në rrjetet sociale”, në pranga punonjësi bankës

Një foto në rrjetet sociale i ka kushtuar shtrenjtë një punonjësi banke në SHBA. Ai kishte vjedhur nga banka ku punonte rreth 90 mijë...

“Prapa sulmeve ndaj amerikanëve në Irak fshihet Irani”

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka bërë fajtor Iranin për një seri sulmesh mbi bazat amerikane në Irak. Pompeo përmendi sulmin me raketa...

SHBA-ja tërheq 4 000 ushtarë nga Afganistani

Rreth 4000 ushtarë amerikanë do të tërhiqen këtë javë nga Afganistani. Lajmi është dhënë nga mediat amerikane. Edhe pse ende nuk ka pasur një...

A do shkarkohet Donald Trump

Buja i një shkarkimi të mundshëm të Presidentit Donald Trump nga detyra ishte në qendër të diskutimeve në emisionet e debateve televizive të së...

Gjykata amerikane detyron presidentin Trump të paguajë 2 milionë dollarë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka paguar dy milionë dollarë për 8 organizata bamirësie, sipas një vendimi të një gjykate vendase, pasi ka shpenzuar...

Përplasjet për ‘sistemin raketor rus’, Turqia kërcënon SHBA-në

“Nëse SHBA-ja do të vendosë sanksione kundër nesh, ne do të kundërpërgjigjemi”. Këto janë disa fjalët e ministrit të Punëve të Jashtme Turke, Mevlut...

“Varri i Perandorive”, Talebanët sulmojnë fuqishëm bazën amerikane në Afganistan

Një bazë amerikane në Afganistan është sulmuar ashpër mbrëmjen e të mërkurës. Sipas mediave ndërkombëtare kjo është bazat kryesore e ushtrisë amerikane në Afganistan....

Lajmi i Fundit/ ‘Panik në SHBA’. Shtëpia e Bardhë në ‘karantinë’

Kryeqyteti amerikan Washington ka përjetuar panik ditën e sotme, pasi një aeroplan që nuk po kontaktonte me kontrollin ajror ka fluturuar shumë afër Shtëpisë...

Të fundit

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...

Letra e Ambasadës Franceze për Ramën, shpërthen Basha

Kryedemokrati Basha ka shigjetuar kryeministrin Edi Rama, pas sulmeve që ky i fundit i ka bërë Bashkimit Evropian rreth procesit të vaksinimit. Basha shprehet se...

Kosova po e bën Vettingun, po ne

Nga: Mentor Kikia Para pak javësh shkruajta një për një hipotezë, apo një “skenar konspirativ”, që kishte të bënte me Vettingun politik në Kosovë. Sot...

Mbi 3 mijë testime, ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 persona. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 5 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me COVID19:...