E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

ure

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Hollandë, autoritetet ndërtojnë një urë enkas për ketrat

Për të siguruar një kalim të sigurt për ketrat, që përpiqen të kapërcejnë autostradën N44, zyrtarët hollandezë ndërtuan një urë enkas për këta brejtës. Por...

Autobusi me 43 pasagjerë bie nga ura

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Rusi, teksa një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në lumë. Sipas mediave vendase,...

Shembet ura në autostradë, humbin jetën 3 persona

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kinë, teksa një urë është shembur duke lënë 3 persona të vdekur dhe 2 të tjerë të...

Rama: Platforma e Bashkëqeverisjes është një urë mbi kokat e zyrtarucëve

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka publikuar një postim në rrjetin social Facebook, ku flet për platformën e Bashkëqeverisjes. “Platforma e Bashkëqeverisjes është një...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...