E premte, 3 Prill, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

udhëheqësit

Pandemia e koronavirusit/ Pesë mësimet për ne dhe udhëheqësit tanë

Nga: Ronald E.Riggio “Psychology Today” E kush do ta kishte menduar, se pas një ecurie ekonomike shumë të mirë, dhe një bote që po bëhej...

Pse udhëheqësit e botës, po dështojnë në luftën kundër koronavirusit

Nga Gordon Brown “The Guardian” Nuk duhej të ishte kështu, por një nga javët më shkatërruese në historinë e mjekësisë dhe ekonomisë globale, ka përfunduar...

Fiksimi i Perëndimit me sigurinë e kufijve po destabilizon botën

Nga Ruben Andersson & David Keen “Foreign Policy” Për shumë kohë, udhëheqësit perëndimorë kanë ndërmarrë masa të ashpra ndaj emigracionit të paligjshëm në emër të...

Oksford, aty ku prodhohen udhëheqësit

Boris Johnson dhe Jeremy Hunt, dy finalistët e garës për Kryeministër të Britanisë së Madhe (të cilën e fitoi Johnson), kishin një gjë të...

Nga Erdogan tek Putin, këta janë udhëheqësit me më shumë truproja në botë

Bota ka shumë udhëheqës të rëndësishëm botërorë, ose të paktën liderë që mendojnë se janë të rëndësishëm. Gati çdo udhëheqës i madh botëror, shoqërohet...

Video/Ja kush janë udhëheqësit më të paguar të botës, nga Donald Trump tek Mbretëresha Elizabet

10-Presidenti i SHBA-së Donald Trump – 400.000 dollarë në vit 9-Presidenti i Austrisë Aleksandër Van der Belen - 404.466 dollarë në vit 8-Kryeministri i Zvicrës Valter...

Udhëheqësit e dy Koreve në një takim sekret

Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in, tha se i kërkoi kreut të Koresë së Veriut, Kim Jong Un të kontaktonte Uashingtonin direkt për...

Erdogan i kërcënoi, udhëheqësit e Kosovës kyçin gojën

Deri me tani, Presidenti Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, nuk kanë thënë asnjë fjalë lidhur me kërcënimin që erdhi nga...

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së mbledh udhëheqësit botëror në New York

Udhëheqësit botërorë mblidhen këtë javë në Nju Jork për takimet e përvitshme të OKB-së, ndërsa bota është përfshirë nga konflikte të shumta. Takimet pasojnë...

Johannes Hahn: Përgatisni zgjedhjet sipas standardeve ndërkombëtare

Komisioneri evropian, Johannes Hahn ka reaguar në rrjetin social “Twitter” për arritjen e marrëveshjes mes Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Hahn shkruan se marrëveshja ishte...

Të fundit

Merkato nuk njeh pushim,mesfushori i Juventus me valixhe në duar

Merkato e futbollistëve nuk njeh pushim dhe vazhdon edhe në këto kohë kur sporti është ndalur. Së fundmi, mediat angleze bëjnë me dije se...

Marlon Brando, gjiganti i kinematografisë botërore 

Një nga përfaqësuesit më të mirë të metodës së re të aktrimit, që u zhvillua në kinemanë amerikane të viteve 1950 (metoda e famshme...

27 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se janë konfirmuar 27 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total të...

Mbërrin ‘Corona’, filmi i parë në lidhje me koronavirusin

Sallat janë të mbyllura, por kinemaja mendon për koronavirusin. Ka mberritur filmi i parë për Covid-19. Nga regjisori iranian Mostafa Keshvari, i cili jeton në...

Seanca për Saimir Tahirin më 9 prill, pa publik dhe media

Gjykata e Apelit ka caktuar datën 9 prill, për seancën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Bashkë me Tahirin, seanca do të jetë dhe...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT