E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

turqi

Dy gola dhe një asist, Cikalleshi shpallet lojtari i ndeshjes për Konyaspor

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi, ka qenë protagonist absolut me skuadrën e tij Konyaspor në kampionatin elitar të Turqisë. Bomberi kavajas ka shënuar dy...

Turqia ndalon qytetarët që të filmojnë policinë gjatë protestave

Drejtoria e Përgjithshme e Sigurisë së Turqisë lëshoi ​​të Premten një direktivë që ndalon të gjitha regjistrimet audio-vizuale të qytetarëve në protesta. “Këto lloj regjistrimesh...

Erdogan: Turqia ka vaksina të mjaftueshme kundër Covid-19

Turqia aktualisht ka mjaft vaksina kundër COVID-19 dhe nuk priten vështirësi në furnizime, tha presidenti Rexhep Taip Erdogan, shkruan Anadolu Agency. Përveç furnizimeve aktuale dhe...

A është i pamundur ribashkimi i Qipros?

“Il Post” Kanë rifilluar këtë javë në Gjenevë të Zvicrës negociatat e ndërmjetësuara nga OKB për bashkimin e ishullit të Qipros, i ndarë prej gati...

Pse Xho Bajden e njohu gjenocidin armen?

burimi:  https://it.insideover.com/politica/perche-biden-ha-riconosciuto-il-genocidio-degli-armeni.html Përshtatur për Tirana Today Nga Emanuel Pietrobon “Il Giornale” Më 24 prill, administrata e presidenti amerikan Xho Bajden, njohu natyrën gjenocidale të masakrimit të afro...

Nuk përmbahet Sokol Cikalleshi, gol dhe asist në Turqi

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi ka dhënë një performancë të shkëlqyer sot në Turqi, duke shënuar një gol dhe duke asistuar në një...

Erdogan: Greqia nuk tregon respekt ndaj shtetasve me origjinë turke

Presidenti i Turqisë, Rexheep Tayyip Erdogan, dënoi masën e fundit nga Greqia për emërimin e kryemyftiut dhe trajtimin e Athinës ndaj shtetasve me origjinë...

Turqi / Futbollistët ndërpresin ndeshjen dhe hanë iftar në fushë

Ndeshja mes Giresunspor dhe Keciorengucu në kategorinë e dytë në Turqi, e luajtur dje,  u ndërpre përkohësisht në minutën e 10-të, në mënyrë që...

Turqia mbështet integritetin e Ukrainës

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan ka bërë thirrje për shtendosjen e konfliktit në Ukrainë. Integriteti territorial i Ukrainës duhet të ruhet, tha Erdogan. "Ne besojmë...

Katër sulmues e zëvendësuan Muriqin te Fenerbahçe por asnjëri si ai me gola

Skuadra e Fenerbahçes nuk po arrin të gjejë një zëvendësues ideal për sulmuesin kosovar, Vedat Muriqi. Lojtari i Kombëtares së Kosovës gjatë verës së vitit...

Të fundit

Qëndrimet e palëve një ditë para takimit në Bruksel Kurti-Vuçiç

Bekim Shehu/ Deutsche Welle Para takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston se ky takim është për të ardhmen...

Njoftim për vend të lirë pune agjent/e marketingu

“Tirana Today” kërkon agjent/e marketingu. Kërkesa të përgjithshme për kandidatët: 1-Të ketë aftësi shumë të mira në formulimin dhe hartimin e një plani strategjik dhe analitik...

Basha siguron mandatin e tretë, vjen reagimi i parë nga qeveria

Lideri aktual i PD-së, Lulzim Basha, do të jetë në krye të partisë më të madhe opozitare edhe për 4 vitet e ardhshme. Pasi...

Manastirliu: Sot vijnë 11 mijë e 700 doza të tjera Pfizer në Shqipëri

Sot priten në vendin tonë 11700 doza të vaksinës Pfizer. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj...

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...