E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

turistet

Të huajt “vdesin” për Shqipërinë, shqiptarët nxjerrin paratë jashtë

Shqipëria ka qenë e mbushur me turistë gjatë këtij viti. Turizmi malor dhe turizmi bregdetar ka njohur rritje të konsiderueshme  të turistëve vendas dhe...

Valbona dhe Thethi, aty ku turistët gjejnë parajsën

Peizazhi i bukur alpinist i Shqipërisë është ende mjaft i panjohur për turistët dhe pikërisht për këtë arsye mbetet një parajsë e paprekur për...

10 qytete të populluara që janë të rrezikshme për turistët

Midis vendeve më të populluara nga turistët duhet të theksohet se ka edhe vende shumë të rrezikshme. Ja disa fakte të habitshme për disa...

Shpërthim i madh në Mal të Zi, tmerrohen turistët

Një pajisje me potencial tejet shkatërrues është demoluar sot rreth orës 3 të mesnatës, në një ndërtesë tregtare në Podgoricë të Malit të Zi. Televizioni...

(Video) Arsyet që frymëzuan turistët e huaj të rikthehen në Shqipëri

“Shqipëria është një nga vendet më të bukura që kemi parë deri tani dhe nuk jemi bërë fare pishman, është me të vërtetë e...

Kur “më e mira e Shqipërisë” i nxjerr turistët nga itineraret e zakonshme

Bregu mahnitës, plazhet e mrekullueshme, ushqimi i shkëlqyer dhe një ekonomi e përballueshme për portofolin, janë vetëm një pjesë e vogël kur përshkruajmë këtë...

Të fundit

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...