E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

tryezë

“Mblidhni në tryezë faktorin shqiptar”, Pacolli thirrje Metës dhe Ramës

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli i bën thirrje presidentit Meta dhe kryeministrit Rama, që të mbledhin në një tryezë faktorin shqiptar. Përmes një postimi në...

Opozita kërkon uljen në tryezën e Reformës Zgjedhore brenda javës

Përfaqësuesit e opozitës në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore i janë drejtuar me një letër deputetëve, Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari lidhur me vazhdimësinë...

Pasojat tragjike të tërmetit/ Rama i “shtrin” sërish dorën Lulzim Bashës

Kryeministri Edi Rama insiston në krijimin e një tryeze të përbashkët bisedimi mes mazhorancës dhe opozitës. Përmes një postimi në “Twitter”, Rama i bën sërish...

Prekëse/ Nëna shqiptare shtron çdo ditë tryezën për fëmijët që ia rrëmbyen

Fotoja ku shfaqet një nënë shqiptare e cila ka shtruar tryezën për fëmijët dhe burrin e saj, na ka prekur të gjithëve. Burri i saj...

Spiropali: PS e gatshme të ulet në çdo tryezë me opozitën, por jo për pazare

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka folur rreth hapjes së negociatave duke u shprehur se i gjithë faktori politik në vend duhet...

Meta paralajmëron ’97-të të dytë më 30 qershor

Presidenti Ilir Meta ka kërcënuar dje hapur me përplasje civile. Deri më dje ishte Sali Berisha ai i cili bënte thirrje për revolucion dhe...

Aleatët e PD apel Metës: Të thirren në tryezë dialogu mazhoranca-opozita

Aleatët e Partisë Demokratike kërkojnë që presidenti Meta të thërrasë në tryezë dialogu mazhorancën dhe opozitën, në mënyrë që të mos bëhen zgjedhje farsë. Në...

Basha tryezë me Aleancën për Teatrin, fton artistët për të rrëzuar Ramën

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kërkuar bashkimin e elitës me opozitën për t’i dhënë fund këtij regjimi që sipas tij po shkatërron...

“Shanse lufte” me Korenë e Veriut, SHBA: Të gjitha opsionet janë në tryezë

“Mundësia e një konflikti ushtarak midis Shteteve të Bashkuara dhe Koresë së Veriut varet nga aktivitetet e të gjitha palëve të përfshira në krizën...

Festa e Kurban Bajramit ul në një tryezë PS dhe PD në Elbasan

Festa e Kurban Bajramit ka bashkuar si rrallë herë PS me PD në Elbasan. Në pritjen e organizuar nga Myftinia kanë qenë të pranishëm...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...