E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

Trump

Përse lindi kriza e Katarit?

Prej disa ditësh në mendjen e të gjithë neve kalon e njëjta pyetje. Nga doli Kriza e Katarit? Dhe kur ndjekim zhvillimet dhe analizat...

Roli i SHBA-ve në krizën e Katarit

Zanat i vështirë të jesh banor i Lindjes së Mesme... Njerëzit të cilët nuk e dinë se ku bie vendi ynë në hartë, mund të...

Merkel në Meksikë, kundër murit “Trump”

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e cila ndodhet për një tur zyrtar në Amerikën Latine, kritikoi sot planin e presidentit amerikan, Donald Trump për ndërtimin...

Hapet në Suedi Muzeu i Dështimeve; “Trump” e “Coca Cola”, histori dështimi

 Artefakte dhe vlera të tjera dëshmuese të dështimeve të ndryshme historike janë pjesë përbërëse të muzeut, ndoshta më të çuditshëm në botë, Muzeut të...

Rama: Në sytë e Trumpit jam thjesht një kryeplak fshati

Kryeministri Edi Rama ka folur për herë të parë mbi vizitën e tij në samitin e NATO-s i mbajtur në Bruksel, ku i pranishëm...

Marrëveshja e Parisit, universitetet kundër Trumpit

Universitetet amerikane më në zë kanë ritheksuar angazhimin e tyre ndaj Marrëveshjes së Parisit. Dymbëdhjetë nga universitetet më me emër kanë publikuar qëndrimet pavarësisht...

Emiri i Katarit refuzon Trumpin, i kërkon ndihmë Moskës

Presidenti SHBA Donald Trump ftoi dje Emirin e Katarit për zgjidhjen e krizës së Gjirit në Shtëpinë e Bardhë. Një diplomat i Katarit që foli...

James Comey: Trump më kërkoi të isha nën urdhrat e tij

Drejtori i shkarkuar i FBI-së, James Comey deklaroi para Senatit, se Trump i kërkoi që të ishte nën urdhrat e tij. Comey shtoi se...

Izolimi i Katarit, Trump: E kam mbështetur vendimin e vendeve arabe

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump deklaroi sot se ai e ka mbështetur vendimin e shteteve arabe, duke përfshirë Arabinë Saudite dhe Egjiptin, për të...

Trump kërkon sërish ndalimin e udhëtimeve nga gjashtë vendet me shumicë myslimane

Presidenti amerikan Donald Trump, i bëri thirrje Gjykatës së Lartë të autorizojë ndalimin e udhëtimit në Shtetet e Bashkuara të njerëzve nga gjashtë vende...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT