E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

truket

Parfumi nuk zgjat shumë? Ja disa truke magjike

Secili prej nesh ka një aromë karakteristike. Shpesh na ndodh që pasi të jemi dashuruar me një aromë, do donim që ajo të zgjaste...

Video/Arratisja spektakolare e shqiptarit bllokoi aeroportin, truket që përdori në burg

Një i ri nga Shqipëria ka krijuar panik në aeroportin e Hamburgut. Mësohet se azilkërkuesit 22 vjeçar i ishte refuzuar azili. Ai ishte në...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...